Sıkça Sorulan
Sorular

Param nedir?

Param, TURK Elektronik Para A.Ş. tarafından geliştirilen, anlaşmalı üye iş yerlerinde indirimli alışveriş imkanı sunan kişiye özel geliştirilmiş ödeme aracıdır. Ülke çapında 300.000 kişi tarafından kullanılmaktadır.

Param'a nasıl başvurabilirim?

www.param.com.tr adresine ekranın sağ üst köşesinde yer alan "ÜCRETSİZ ÜYE OL" butonuna tıklayıp gerekli bilgileri doldurduğunuz takdirde başvurunuz gerçekleşmiş olacaktır.

Param'a nasıl TL yüklenir?

TL Yükle seçeneğini tıkladıktan sonra gerekli bilgileri girerek, TL kartınız ile 25 TL' den az olmamak şartı ile dilediğiniz tutarda yükleme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yükleme işlemlerinde sanal pos kullanıldığından, kredi kartınızın e-ticaret işlemlerine açık olması gerekmektedir. Yükleme işleminiz kredi kartınıza HARCAMA olarak yansıyacak ve faizsiz olarak yüklediğiniz tutarı ilk ödeme tarihinde kredi kartınıza ödeyebileceksiniz.

Param'a EFT HAVALE yapabilir miyim?

Evet Havale/ Eft yoluyla yükleme yapabilirsiniz. TL Yükle sayfasından IBAN numaralarına ulaşabilirsiniz. İşleminizi gerçekleştirirken açıklama kısmına 16 haneli PARAM numaranızı arasında boşluk bırakmadan yazmanız gerekmektedir. Gönderdiğiniz tutar, havale ise en geç 1 dk.; EFT ise en geç 15 dk. İçinde PARAM bakiyenize yansıyacaktır.

Param Bakiyemi nasıl görebilirim?

www.param.com.tr adresinden Üye giriş sistemine 16 haneli PARAM numaranız ile giriş gerçekleştirip, açılan kişisel sayfanızdan bakiye kontrolünüzü gerçekleştire bilirsiniz. Ya da Param mobil uygulamasına giriş yaparak Param bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Kredi kartı ile TL yükledim. Nasıl iade ve iptal işlemi yapabilirim?

Harcanmamış Kredi Kartı ile TL yüklemelerinizde, talebinize ilişkin iptal işlemleri aynı gün içerisinde, iade işlemleri ise 30 gün içerisinde gerçekleşmektedir.

Param bakiyemi iade alabilir miyim?

Evet. Üye girişi yaptıktan sonra Transfer İşlemlerinden bu işlemi gerçekleştire bilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

www.param.com.tr adresinden Üye giriş sistemine 16 haneli PARAM numaranız ile giriş gerçekleştirip, Hesap ayarları kısmından şifre değiştir butonunu tıklayarak şifrenizi değiştire bilirsiniz.

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

www.param.com.tr adresinden İnternet şubesi butonuna tıklayarak açılan giriş ekranında 16 haneli PARAM numaranızı yazdıktan sonra “ŞİFREMİ UNUTTUM”a tıklamanız durumunda cep telefonunuza ya da mail adresinize gönderilecek geçici şifrenizle işlem yapabilirsiniz.